Przeprowadzka – Co wyrzucić, co zatrzymać?

Przeprowadzka, to ten szczególny moment w życiu każdego z nas, kiedy najdotkliwiej przekonujemy się o tym, ile różnorodnych – często niepotrzebnychprzedmiotów zgromadziliśmy w naszych domach, garażach, piwnicach… i na strychach!
Kierowani nagłym uczuciem sentymentu przekładamy z kąta w kąt wygrzebane z odmętów szaf przedmioty, które najchętniej zabralibyśmy z sobą i na powrót upchnęli w przytulnych wnętrzach szaf. Ale czy możemy sobie na to pozwolić?

Przygotowując mienie do przeprowadzki pamiętajmy, że koszty transportu zależą od ilość transportowanych przedmiotów. Dlatego nie warto pakować i przewozić czegoś, co po głębszym namyśle i tak później wyrzucimy. Ponadto, należy wziąć pod uwagę powierzchnię oraz układ nowego mieszkania, które może się okazać zbyt małe lub nieustawne aby pomieścić wszystkie meble i przechowywane w nich przedmioty. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, zapoznajmy się z wymiarami i układem nowego mieszkania, sporządźmy jego plan i spróbujmy je zagospodarować. To pozwoli nam podjąć decyzję o utylizacji niektórych mebli i da nam wyobrażenie o tym, ile miejsca na przechowywanie rzeczy będziemy mieli.

Przeprowadzka to również idealna okazja, aby krytycznym okiem spojrzeć na zawartość szaf z ubraniami oraz pudeł z zabawkami, o których nasze dziecko zdążyło już zapomnieć. Niepotrzebnymi ubraniami i zabawkami możemy wesprzeć różnorodne organizacje charytatywne, których podopieczni z pewnością zrobią z nich dobry użytek.

Comments are closed.