Pakowanie – opracuj swój własny system!

Internet ugina się pod ciężarem rad dotyczących pakowania i zabezpieczania mienia przed transportem.
Jedne z nich wydają się użyteczne – jak wykorzystywanie różnokolorowych worków na śmieci do pakowania ubrań, ręczników i bielizny pościelowej – podczas gdy inne – jak tworzenie oddzielnych list z zawartością poszczególnych pudeł – mogą brzmieć absurdalnie.
Sami decydujemy z jakich rad skorzystamy, a jakie puścimy mimo uszu i tym samym opracujemy swój własny system radzenia sobie z przeprowadzką.

Pamiętajmy jednak, żeby nasz system miał przysłowiowe ręce i nogi. W przeciwnym razie zginiemy w morzu worów, pudeł i pudełek szukając prozaicznej ładowarki do telefonu albo plastra.
Pakujmy się z wyprzedzeniem rozpoczynając od najrzadziej używanych przedmiotów. Ich dobór może być zależny od pory roku, wystroju mieszkania oraz naszego trybu życia. Minimaliści, którzy nie grzeszą mrowiem przedmiotów dekoracyjnych, pakowanie mogą rozpocząć od ubrań, podczas gdy ci pierwsi zdecydowanie powinni rozpocząć od zapewnienia rzeźbą i porcelanie odpowiedniego zabezpieczenia.

Ponadto, warto pamiętać o pakowaniu ciężkich przedmiotów do kliku pudeł, co z pewnością ułatwi ich transport ręczny oraz wyraźnym i widocznym opisywaniu pudeł, co ekipie przeprowadzkowej ułatwi ich transport, a nam rozpakowywanie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasz ofertę usług, która może Państwu ułatwić planowanie oraz samą przeprowadzkę m.in. demontaż i montaż mebli.

Comments are closed.