Przeprowadzka – czas na coś nowego!

Przeprowadzka to nie tylko nowy adres zamieszkania i nowi sąsiedzi. To również nowe wnętrza, które większość z nas stara się zagospodarować nieco lub zupełnie inaczej niż wnętrza, które właśnie opuściliśmy. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z pakowaniem bibelotów oraz rozkręcaniem i zabezpieczaniem mebli, warto się zastanowić jak będzie wyglądało nasze nowe mieszkanie i które z dotychczasowych bibelotów i mebli znajdą w nim swoje miejsce.

Jeśli mamy taką możliwość dokonajmy szczegółowych pomiarów pomieszczeń naszego nowego mieszkania lub domu. (Nie zapominajmy o naniesieniu na nasz plan wielkości oraz usytuowania otworów okiennych i drzwiowych!) To, zwłaszcza w przypadku przeprowadzania się z większego mieszkania do mniejszego, pozwoli nam określić, które z naszych mebli i sprzętów możemy zabrać, a z którymi będziemy się musieli rozstać. To dotyczy również piwnic, strychów i garaży, w których od lat gromadziliśmy przeróżne przedmioty.

Na pocieszenie możemy dodać, iż w trakcie wypróżniania kolejnych pomieszczeń możemy odnaleźć wiele bliskich naszym sercom skarbów, które do dawna uważaliśmy za bezpowrotnie utracone.

Comments are closed.