O czym możemy, a nie powinniśmy zapomnieć w trakcie przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę mamy na głowie miliard spraw. Nic w tym dziwnego, że wśród takiego ogromu zadań często zapominamy o rzeczach, o których powinniśmy pamiętać. O czym zapominamy najczęściej?

 • o umowach z dostawcami mediów
  Nawet na kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką warto przejrzeć umowy, które zawarliśmy z różnymi firmami na dostawę Internetu, usługi telekomunikacyjne, telewizję kablową, itp. Okres wypowiedzenia przy większości tego rodzaju umów wynosi miesiąc i nie da się go skrócić.
 • o oddaniu książek do biblioteki i płyt do wypożyczalni
  Przygotowując się do wyprowadzki warto przejrzeć książki i płyty i upewnić się, że nie znalazły się wśród nich te wypożyczone z biblioteki lub wypożyczalni. Przy tej okazji warto również sprawdzić, czy w naszych rzeczach nie ma przedmiotów, które powinniśmy komuś oddać.
 • o zmianie adresu korespondencyjnego w bazach danych firm
  Często bywa tak, że my jesteśmy już pod nowym adresem, a nasza korespondencja wciąż trafia pod ten stary. Dlaczego? W ferworze przeprowadzki zdecydowana większość z nas zapomina o poinformowaniu firm, w których bazach adresowych figuruje o zmianie adresu korespondencyjnego. Tym sposobem katalogi reklamowe, rachunki, a nawet karty kredytowe i bankomatowe mogą trafić w niepowołane ręce.
 • o szpargałach schowanych w piwnicy i na strychu
  W trakcie przeprowadzki wszyscy koncentrujemy się na przedmiotach, które mamy w mieszkaniu lub domu, zapominając o całej masie szpargałów i rodzinnych pamiątek, które leżą gdzieś w piwnicy lub na strychu. Przygotowując się do przeprowadzki warto zajrzeć do piwnicy lub na strych i upewnić się, że miejsca te zostały opróżnione z wszystkich naszych rzeczy.
 • o spisaniu stanów liczników
  Wielu z nas dopiero kilka dni po przeprowadzce przypomina sobie o konieczności spisania stanów liczników wody, gazu i prądu. Tymczasem, spisanie stanów liczników powinno być czynnością, którą wykonujemy przed przekazaniem kluczy nowemu lokatorowi lub pośrednikowi w obrocie nieruchomościami. To na podstawie tych liczników będziemy się rozliczać z wodociągami, gazownią i dostawcą energii elektrycznej.
 • o zorganizowaniu opieki dla dzieci i zwierząt
  Dzieci, psy i koty mogą skutecznie rozproszyć naszą uwagę i utrudnić najlepiej zaplanowaną przeprowadzkę. Przygotowując się do przeprowadzki zapewnijmy naszym dzieciom i czworonogom odpowiednią opiekę, a sami skupmy się na jak najbardziej bezstresowej zmianie miejsca zamieszkania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi poradami dot. przeprowadzki lub zapraszamy do bezpłatnej porady tel. – kontakt Intrans

Comments are closed.