Inwentaryzacja – nadgorliwość czy konieczność?

Inwentaryzacja… Brzmi groźnie i – czy tego chcemy, czy nie – wiąże się z całym mnóstwem ciężkiej, a zarazem mozolnej pracy. Mimo to, drobiazgowa inwentaryzacja powinna być nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Niezależnie od tego, czy planujemy przeprowadzkę biura, czy też mieszkania powinniśmy doskonale zdawać sobie sprawę ze stanu, wartości oraz ilości naszego mienia. Dysponując wszystkimi danymi dotyczącymi przewożonego mienia będziemy mogli skutecznie zaplanować transport – zwłaszcza w przypadku przedmiotów wielkogabarytowych, do przewozu których potrzebny jest odpowiedni samochód – oraz świadomie podjąć decyzję o doborze stopnia zabezpieczenia i ubezpieczenia mienia, które zdecydowaliśmy się powierzyć firmie przeprowadzkowej lub transportowej.
Ponadto, rzetelnie przeprowadzona inwentaryzacja pozwoli nam ustalić rodzaj i ilość niezbędnych materiałów pakunkowych, co w znacznym stopniu usprawni proces pakowania, a finalnie przebieg całej przeprowadzki.
Watro również wspomnieć o tym, że inwentaryzacja to idealna okazja do właściwej segregacji naszego mienia na: (1) rzeczy, które powierzymy firmie przeprowadzkowej, (2) przedmioty, które przewieziemy sami i (3) rzeczy do utylizacji.

Comments are closed.