Jak zabezpieczyć sprzęt RTV i AGD na czas remontu?

Nie każdy ma szczęście wprowadzić się do wyremontowanego mieszkania czy domu. Często czas potrzebny na remont to czas, w którym musimy opuścić poprzedni lokal i zamieszkać we wciąż remontowanym mieszkaniu czy domu.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zmuszeni do mieszkania na „gruzowisku” czy też mamy możliwość zatrzymania się u znajomych lub rodziny, pamiętajmy o kliku ważnych kwestiach dotyczących właściwego zabezpieczenia sprzętu RTV i AGD na czas remontu.

Jeżeli nie musimy, nie wnośmy sprzętu do lokalu, w którym planujemy wyburzać ściany, wymieniać ościeżnice czy szlifować gładzie. Odpryskujące fragmenty ścian mogą spowodować zarysowania i wgniecenia pozornie trwałych i wytrzymałych obudów. A wszechobecny pył zanieczyści sprzęt do tego stopnia, że jeszcze klika miesięcy po zakończonym remoncie będziemy go znajdować w uszczelkach, wywietrznikach i innych elementach naszego sprzętu.

Jeżeli nie mamy innego wyjścia, po wniesieniu sprzętu do remontowanego lokalu zatroszczmy się o jego dodatkowe zabezpieczenie. Nie zdejmujmy ze sprzętu zabezpieczeń, które miały go chronić podczas transportu. Przeciwnie, obłóżmy go dodatkowymi kartonami i przykryjmy folią. Pamiętajmy jednak, że sprzęty takie jak zmywarki i lodówki – choć zamykane do transportu – nie powinny „stać” zamknięte, jeżeli nie są regularnie użytkowane. Specyfika użytkowania tych sprzętów nakazuje ich wietrzenie. W przeciwnym razie plastikowe elementy wewnątrz ulegną zatęchnięciu, a dalszemu użytkowaniu sprzętów będzie towarzyszyć nieprzyjemny zapach stęchlizny. Dlatego po wniesieniu sprzętów do lokalu pamiętajmy o uchyleniu drzwiczek i ich zabezpieczeniu przed ponownym zamknięciem.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi porady pomocnymi podczas przeprowadzki. Jeżeli nadal szukają Państwo niezawodnej firmy przeprowadzkowej zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz cennkiem Intrans Przeprowadzki.

Comments are closed.